Câmi

Mevsim bahar ama kara kapkara bir gün… Gönlümün tenhasında avare ve biçare gözyaşları… Neden, niçin?.. Taş kesildi, kaskatı her şey.. Suyun ve tuzun tadı yok. Acının tarifi yok rengi de..

Beni bu ruh haline saplayan gördüğüm son dakika cami saldırı haberi..

Tanrım! Bu satırları yazarken uzak bir ülkede yaşayan kardeşlerimin acıları gömülüyor! Ve yine bir cuma günü namlunun ucunda ümmet!

Tabii cüzdanı kalın adamlara sekiz köşe kasket hiç yakışmadı. Evet giyisileriyle yanılttılar bizi;ama fiyakalı ayakkabıları onları ele verdi. Bizi kullanmak için can attılar daima. Zırhlı vicdanlarıyla sırtımıza basıp bir adım daha.. Bir adım daha.. Kalplerinin ve dillerinin yeşil ilahı yeşil kağıtlar için bir adım daha.. Ve onlardır nabızları ihanet atan, güz yoksunu, çocukluğu çürümüş adamlar.. Fakat şunu bilsinler ki onların silah sesleri ne ezanın sesini dindirdi ne de yüreği kocaman çocukları korkuttu. Aksine şimdi kinim daha diri akıyor damarlarımda.. Bir yanım;gelecek o gün diyor ve hafif bi tebessüm ediyorum biraz olsun içimin soğuduğuna şahitlik ediyorum.

Hadi kalk diyorum o halde, al en temizinden bir abdest, hayat bulsun hücrelerin ve ey başını en sevgilinin önünde..

Ve kaldır ellerini göğe, Tanrıyı göklere tutsak etmeyen bir anlayışla, İsmailce bir adanışla, yüreğinde hissede hissede, durula köpüre anlat! Anlat ki sesin dalga dalga yayılsın ve yüreklere düşsün cemre.. Bırakma duayı, inanmaya devam et. Çünkü sen inandıkça onlar daha da kahrolacak.. Kahrolsun zalimler, kahrolsun!

Yerin yüzeyini yağmalamaya yeminli yağmacılara karşı duran direniş çocuklarının selamı ile…

#yenizellanda#cami#saldırısı

Câmi” için 2 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s